Wersje językowe
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Oliwa "High Phenolic" i medycyna
Badania kliniczne i oliwa "High Phenolic"

Oliwy wczesnego zbioru z certyfikatem zdrowotnym (Health Claim EU432/2012) są wykorzystywane w profilaktyce zdrowia. Przedstawiamy ciekawe publikacje w tym temacie (również badania kliniczne). Badania kliniczne z zastosowaniem oliw polifenolowych i wysokopolifenolowych są obecnie prowadzone na pacjentach zdiagnozowanych na stwardnienie rozsiane, z demencją typu alzheimer, oraz z innymi chorobami. W ostatnich latach prowadzi się badania na dużej grupie osób ze spektrum autystycznym.

czytaj całość »
Jakie opakowanie wybrać przy zakupie oliwy
Jakie opakowanie wybrać przy zakupie oliwy

Data przydatności oliwy jest z reguły oznaczana od momentu nalania oliwy do opakowania, a nie od sezonu zbioru (sezon zbioru w większości przypadków możemy odczytać z danych znajdujących się na etykiecie numer LOT). Ważne jest więc, aby opakowanie było bezpieczne i oliwa pozostawała świeża jak najdłużej. Po zbiorach oliwa nie jest butelkowana, rolnicy umieszczają ją w specjalnych zbiornikach ze stali kwasoodpornej. Ci najlepsi dbają o to by temperatura zbiorników była odpowiednio niska, a od ich góry wtłaczany jest azot, tak aby zabezpieczyć ją przed utlenianiem. 

czytaj całość »
Wild Groves COOC
Oliwa kalifornijska z certyfikatem C.O.O.C.

Dewey Lucero and family represent the fourth generation of Lucero olive farmers, producers, tasters, and blenders. It’s safe to say that they have olive oil running in their blood!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium