Wersje językowe
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Ellis Farm czyli marka Eliama Daily Value.

Ellis Farm czyli marka Eliama Daily Value

Elli's Farm czyli Eliama Daily Value

Tradycja i Innowacja

Elli's Farm, prowadzona przez Elli i Myrona z Agia Varvara na Krecie ma długotrwałą tradycję w produkcji produktów rolnych. Specjalizują się w produkcji oliwy premium od wielu lat. Ich najcenniejszym produktem jest oliwa extra virgin Eliama Daily Value, która jest uznawana za produkt najwyższej jakości w Grecji i na Świecie.

Kliknij tutaj aby obejrzeć film na YouTube (wykład P.Prof Greta Wozniak prowadząca testy kliniczne z oliwą Eliama -Uniwersytet Cypryjski).

Produkty i Doświadczenie

Elli's Farm prowadzi sklep spożywczy w wiosce Agia Varvara na Krecie. W sezonie letnim na farmie organizowane są sesje degustacji oliwy. Degustacja jest przeprowadzana w prywatnych sesjach grupowych i skupia się na procesie analizy sensorycznej, podczas której uczestnicy uczą się rozpoznawać intensywności, aromaty, smaki i różne rodzaje oliwy. Cały proces jest przeprowadzany przez profesjonalnego i licencjonowanego degustatora. Uczestnicy degustacji mają okazję skosztować Eliama Daily Value, wielokrotnie nagradzaną kretańską oliwę extra virgin pochodzącą z odmiany koroneiki. Sesja ta pozwala na dostrzeżenie różnych przyjemnych smaków i aromatów oraz odkrycie różnych odmian, a także czynników decydujących o charakterystyce oliwy. Do degustacji używane są odpowiednie profesjonalne naczynia.Oliwa Eliama jest oceniana na wielu miedzynarodowych konkursach. Nagrody te są przyznane corocznie już od 6 lat, co stanowi potwierdzenie wyjątkowości i renomy produktu.

Eliama Daily Value Gold (Polifenolowa)

Opierając się na zrównoważonym rolnictwie, skupiamy się na jakościowych metodach uprawy oliwek i zbiorów, aby wyprodukować oliwę extra virgin z maksymalną ilością substancji ochronnych dla zdrowia. Eliama Gold jest również używana jako suplement diety i środek poprawiający zdrowie przez naszych konsumentów, ponieważ poprawia samopoczucie i zmniejsza ryzyko poważnych problemów zdrowotnych, np. chorób neurodegeneracyjnych. Dzięki swoim składnikom, Eliama Gold jest pierwszą kretańską oliwą extra virgin, która uczestniczyła w projektach naukowych i badaniach prowadzonych przez uniwersytety i środowiska medyczne.

Eliama Daily Value Premium (Gourmet)

Wyróżniająca się owocowymi aromatami i uzupełniona subtelną nutą goryczy, przechodzącą w pikantne zakończenie, Eliama Daily Value Premium jest używana przez szefów kuchni, znane restauracje w Grecji oraz koneserów na całym Świecie.

Zrównoważone Rolnictwo i Produkcja

W Elli's Farm duży nacisk kładziony jest na szacunek dla natury i stosowanie technik i procesów opartych na zasadach rolnictwa biologicznego i zrównoważonego rozwoju. Zbiory i zbieranie odbywają się całkowicie ręcznie, a ekstrakcja oliwy to całkowicie mechaniczny proces, wolny od jakichkolwiek produktów chemicznych i dodatków. Ważna jest również temperatura podczas całego procesu ekstrakcji, utrzymywana poniżej 24-25 °C, aby zachować wszystkie bogate właściwości i składniki oliwy.

Konkursy, Standardyzacja i Pakowanie

Po wytłoczeniu oliwa jest przechowywana w specjalnych zbiornikach w kontrolowanym środowisku. Filtracja i butelkowanie odbywają się przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. Uprawy są prowadzone zgodnie z odpowiednimi metodami upraw, bez stosowania chemicznych nawozów czy herbicydów. Zbiory odbywają się w listopadzie, a standardyzacja w specjalnie dobranej szklanej butelce, chroniącej oliwę przed światłem.

Produkty Ellis Farm w sklepie kreta24

Kontakt: Ellis Farm

Mapa: Agia Varvara Crete

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium