Wersje językowe
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Przydatność

Informacja o terminach do spożycia/użycia sprzedawanych przez nas produktów oraz oznaczeń "krótka data".

Oliwa ekstra virgin: termin "best before" oznacza "najlepiej spożyć przed". Według przepisów termin "przydatność do spożycia" musi być oznaczany: w przypadku oliwy extra virgin najwyższej jakości max 12-18 miesięcy, oliwy virgin do 36 miesięcy liczony od daty butelkowania (nie daty zbioru!). Tak więc znając rok zbioru, dokładny miesiąc oraz datę rozlewu oliwy określenie "najlepiej spożyć przed" jest bardziej adekwatne niż "przydatność do spożycia".

Pracujemy wyłącznie bezpośrednio z renomowanymi producentami, dzięki czemu wiemy dokładnie wszystko o procesie produkcji i dystrybucji. W sklepie oznaczamy konkretny sezon zbioru np. 2022/2023 oraz miesiąc zbioru: wczesny zbiór (early harvest) w zależności od miejsca geograficznego to z reguły październik, kiedy powstaje oliwa najbardziej wartościowa, inne oliwy to zbiory listopad-styczeń. Oliwa przemysłowej produkcji może posiadać długą datę przydatności, ale może pochodzić ze zbiorów lat wcześniejszych, lub być mieszanką oliwy starej i oliwy z bieżącego zbioru. Każda oliwa w naszej ofercie posiada szereg dokumentów potwierdzających jej jakość, a w przypadku oliw wykorzystywanych w celach profilaktyki zdrowia całą dokumentację wykonywaną co sezon przez odpowiednie jednostki naukowe (analityka biochemiczna, badanie rezonansem magnetycznym NMR, HPLC, gallic eq i wiele innych). Konkretną datę "najlepiej sporzyc przed" wraz z innymi informacjami znajdziecie Państwo w zakładce "więcej informacji".

Data          Data przydatności

Z uwagi na dużą rotację naszych produktów terminy ich przydatności do spożycia/użycia są maksymalnie długie. Przy każdym produkcie pod opisem, znajdą Państwo informację o terminie przydatności. W związku z ciągłymi dostawami i szerokim asortymentem czasami mogą pojawić się pewne drobne błędy.  Produkty z krótszą datą "najlepiej spożyć przed" oraz pełnowartościowe, ale z uszkodzonymi opakowaniami mają oznaczoną metkę "krótka data". Dzięki znakomitej logistyce, braku pośredników oferujemy Państwu najlepsze możliwe ceny, a skupiamy się na produktach wyłącznie najlepszej jakości i naturalnym składzie. W większości przypadków oferowane przez nas ceny są dużo niższe, niż te same produkty kupione w Grecji. Jeżeli znajdziecie Państwo ten sam produkt w lepszej cenie prosimy o taką informację. Zawsze wystawiamy paragony fiskalne lub faktury VAT.

Nowa platforma sklepu to wiele istotnych zmian i nowych funkcjonalności. Szczególnie zachęcamy do korzystania z filtrów produktowych. Poniżej krótka prezentacja nowej platformy sklepu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium