Wersje językowe
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kurier Grecja

TNT

Opis "krok po kroku" usługi kurierskiej w trybie "door to door" za pośrednictwem sieci logistycznej TNT/Fedex. Gwarantujemy najniższą cenę w Polsce bez dopłaty za tzw. "terytorium odległe", czyli na przykład wyspy greckie. Cena zawiera wszystkie dopłaty (drogową, paliwową, terytorium odległe i inne) oraz podatek VAT 23%.

Oferujemy również przesyłki paletowe. Jeżeli np. przeprowadzasz się do Grecji sprawdź naszą ofertę. Możemy również zrealizować wysyłkę Państwa przesyłki w dowolne miejsce świata (z wyjątkiem Rosji i Białorusi) w znakomitych stawkach, prosimy o kontakt. Zobacz gdzie wysyłamy produkty z naszego sklepu.

Oferujemy 4 opcje przesyłek w trybie TNT/Fedex economy express do 3kg, 10kg, 20kg oraz do 29kg (wagi fizycznej lub wagi gabarytowej). Sprawdź wycenę kosztów twojej przesyłki bezpośrednio u przewoźnika i porównaj z naszą ofertą. Realizujemy również wysyłki w trybie TNT/Fedex Express (prosimy o kontakt). Czasy doręczeń można sprawdzić na stronie przewoźnika.

Jak to działa krok po kroku?

1. Spakuj odpowiednio bezpiecznie swoją przesyłkę, pamiętaj o sprawdzeniu listy przedmiotów zabronionych w przesyłkach kurierskich.

Opakowanie zewnętrzne musi być odpowiednio dostosowane do rozmiarów i wagi zawartości przesyłki. Niewypełnione opakowania mogą ulec zgnieceniu, a zbyt ciężkie zniszczeniu. Wnętrze paczki powinno być wypełnione materiałem amortyzującym, który zapobiega przemieszczaniu transportowanych towarów wewnątrz paczki. Przesyłki są sortowane automatycznie, zdarza się, że spadają one z pewnej wysokości. Poradnik jak bezpiecznie spakować przesyłkę.

2. Dokładnie zważ i zmierz opakowanie. Wagę gabarytową (objętościową) przesyłki obliczamy wg wzoru: długość (m) x szerokość (m) x głębokość (m) x 200 (współczynnik). Jeżeli waga gabarytowa jest większa od wagi fizycznej koszt transportu oblicza się wg wagi gabarytowej. Przykład: paczka o masie brutto 15kg i wymiarach 50cm x 50cm x 50cm. Waga gabarytowa jest obliczana wg wzoru 0.5m x 0.5m x0.5m x 200 = 25kg. W tym przypadku wybieramy usługę transportu do 29kg. Wszelkie niestandardowe przesyłki ponadgabarytowe jak np. obrazy, narty itp. wyceniamy indywidualnie. 

Waga gabarytowa

 

Pamiętaj o maksymalnych wymiarach przesyłki, która będzie sortowana automatycznie. Długość max 120 cm, szerokość max. 70cm, wysokość max. 60cm. Dopłata za przesyłki niestandardowej wynosi około 50 EUR (prosimy o wcześniejszy kontakt). Opakowane lub nieopakowane przedmioty o cylindrycznym kształcie (rury, tuby lub walca), które nie mogą być sortowane automatycznie, również wymagają obsługi manualnej. 

Sorter 

3. Wrzuć do koszyka odpowiednią dla twojej przesyłki usługę kurierską (waga fizyczna lub gabarytowa w zależności, która jest większa) i przejdź przez proces zamówienia i płatności. 

4. WPISZ DANE MIEJSCA ODBIORU I DOSTAWY  W AKTYWNYM FORMULARZU (link)

5. Do 24 godzin otrzymasz na swój adres email list przewozowy oraz potwierdzenie odbioru. Należy je wydrukować, list przewozowy naklejamy na paczkę, jedną kopię potwierdzenia podpisuje kurier jako dowód odbioru przesyłki. W razie, gdyby kurier nie pojawił się prosimy o kontakt. Przesyłkę można również zostawić w dowolnym punkcie TNT / FEDEX.

6. Możesz śledzić całą drogę swojej przesyłki wpisując jej numer tutaj.

PROSIMY RÓWNIEŻ O ZAPOZNANIE SIĘ Z WAŻNYMI INFORMACJAMI 

Przesyłki importowe na trasie Grecja-Polska realizujemy wyłącznie dla podmiotów gospodarczych z aktywnym numerem NIP w Polsce lub VAT UE GR, jak wynika z ustawy VAT nie możemy wystawić paragonu konsumentowi zlecającemu odbiór w kraju UE innym niż nasza rezydencja podatkowa czyli PL. W przypadku, kiedy nie macie Państwo aktywnego numeru NIP przedsiębiorcy w PL lub VAT UE GR prosimy o kontakt.

Uwaga. Przesyłka płynów (oliwa) dozwolona jest wyłącznie w drewnianej skrzynce

W cenie usługi ubezpieczenie do 300PLN , opcja dopłata ubezpieczenie: +1% od sumy ubezpieczenia mnie mniej niż 50PLN, szkło wyłączone jest z ubezpieczenia (należy bardzo dokładnie spakować). W razie dodatkowego ubezpieczenia prosimy o kontakt.

Uwaga. Jeżeli waga fizyczna lub gabarytowa (objętościowa)  zmierzona przez przewoźnika przekroczy 30kg nastąpi dopłata do usługi wg cennika detalicznego przewoźnika minimum 100-150 EUR. 

Największy w Europie hub logistyczny TNT/Fedex Roissy-Charles de Gaulle. Dzięki niemu nasze przesyłki do klientów z USA i Kanady docierają nawet do 48 godzin.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium